کارگاه آشنایی با مقررات آموزشی و پژوهشی برای اعضای هیأت علمی جدید برگزار شد

15 06 2019
کد خبر : 3945036
تعداد بازدید : 314

دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه گیلان در راستای وظایف سازمانی و هم چنین به منظور ارتقاء و بهبود کفیت آموزشی و پژوهشی دانشگاه، کارگاه آشنایی با مقررات، قوانین و دستورالعملهای آموزشی، پژوهشی و نیز شیوه صحیح تدریس را برای اعضای هیأت علمی جدید برگزار کرد.

در این کارگاه که اعضای هیأت علمی جذب شده در سال 97 حضور داشتند مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه، مدیر تحصیلات تکمیلی و دبیر جذب و مدیر امور پژوهشی به ارائه مطالب پرداختند.


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

ناشر الأصول

19 06 2024

هجدهمین نشست دبیران هیئت‌های نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استانی برگزار شد

هجدهمین نشست هیئت‌های نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف با حضور دبیران استانی از جمله آقای دکتر محمدعلی صالحی دبیر محترم نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان گیلان، رئیس و مدیران مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت علوم، تحقیقات و فناوری در محل سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. در این نشست دکتر روح‌الله سهرابی، رئیس مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف، ضمن تاکید بر اهمیت تقویت و بهبود مستمر نظام نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت در موسسات آموزش‌ عالی، پژوهش و فناوری به‌ منظور ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی، خواستار تعامل و همکاری بین تمامی نهادهای مرتبط با این موضوع شد و تاکید کرد این همکاری موجب ارتقای کیفیت و کارآمدی در حوزۀ آموزش‌ عالی و پژوهش و فناوری می‌شود. وی تدوین و اجرای برنامه‌های منظم عملیاتی را ضامن تضمین کیفیت در آموزش‌ عالی، پژوهش و فناوری دانست. در ادامه دکتر روح‌الله رازینی، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سابق مرکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت عتف به گفت‌وگو با دبیران هیئت‌های ناتک استانی پرداخت. در این بخش از نشست، دبیران هیئت‌ها با ابراز نظر و دغدغه‌های خود در حوزه‌های مرتبط به استان‌ها خواستار توجه بیشتر و عمیق‌تر معاونت آموزشی به آمایش آموزش‌ عالی شدند.

03 06 2024

جلسه کارگروه تخصصی دانشگاه فرهنگیان برگزار شد

جلسه کارگروه تخصصی دانشگاه فرهنگیان با حضور اعضای کارگروه و کارشناسان هیات استانی راس ساعت ده صبح روز سه شنبه مورخ 1403/02/25 در سالن شورای معاونت فرهنگی دانشگاه گیلان برگزار شد. در ابتدای این جلسه، آقای دکتر صالحی، دبیر محترم هیات نظارت و ارزیابی استان ضمن خوشامدگویی و تبریک انتصاب آقای دکتر رضایی صوفی به عنوان مدیریت امور پردیس های گیلان (دانشگاه فرهنگیان)، توضیحاتی در مورد اهداف و رویکرد نظارت استانی و بازدیدهای انجام شده از پردیس های آن دانشگاه در سال 1402 داد. سپس، گزارش مبسوط بازدید از پردیس امام علی (ع) و پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان در سال 1402 قرائت شد و اعضای کارگروه به بیان دیدگاه های خود در مورد رسالت دانشگاه فرهنگیان و موارد مطروحه در گزارش پرداختند. در ادامه، آقای دکتر رضایی صوفی، ضمن قدردانی بابت رویکرد هیات و ارایه گزارش بازدیدهای انجام شده، بر ضرورت انجام اقدامات اصلاحی تاکید و گزارشی در مورد اقدامات انجام شده از زمان تصدی مدیریت پردیس های آن دانشگاه در استان گیلان ارایه کرد. در پایان، مقرر شد بررسی اقدامات اصلاحی انجام شده و در دست اقدام از سوی پردیس های آن دانشگاه در بازدیدهای آتی هیات نظارت و ارزیابی استانی مد نظر قرار گیرد. ​​​​​​​​​​​​​​

01 06 2024

جلسه کارگروه تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

جلسه کارگروه تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اعضای کارگروه و کارشناسان هیات نظارت استانی راس ساعت 9:30 صبح روز دوشنبه مورخ 1403/02/24 در سالن شورای ریاست نظارت و ارزیابی استان گیلان برگزار شد. در ابتدای این جلسه، آقای دکتر صالحی، دبیر محترم هیات نظارت و ارزیابی استان، ضمن خوشامد و همچنین تبریک انتصاب جناب آقای دکتر مجتبی ملکی به عنوان سرپرست محترم دانشگاه آزاد اسلامی رشت و استان گیلان، توضیحاتی در مورد الزامات، فرایند و اهداف نظارت داد. سپس، گزارش مبسوط بازدید از مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1402 قرائت گردید. در ادامه، آقای دکتر ملکی ، ضمن تشکر بابت گزارش ارایه شده، به تشریح اقدامات اصلاحی در دست اقدام پرداخت و ضمن استقبال از تداوم همکاری در اجرای وظایف هیات نظارت و ارزیابی استان، از عزم جدی آن دانشگاه برای رفع نقائص و بهبود کیفیت آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد. در انتها، مقرر شد بررسی اثربخشی اقدامات اصلاحی انجام شده و در دست اقدام از سوی آن دانشگاه در بازدیدهای آتی هیات مد نظر قرار گیرد.

24 01 2024

نخستین اجلاس بهره‌وری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد

نخستین اجلاس بهره‌وری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با شعار «دانشگاه نقش‌آفرین، ایران بهره‌ور» ۲۶ و ۲7 دی ماه ۱۴۰۲ با حضور دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی، دکتر میثم لطیفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، دکتر میرسامان پیشوایی، رئیس سازمان ملی بهره‌وری، دکتر روح‌الله رازینی، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روسای دانشگاه‌ها و مدیران مراکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه علامه‌ طباطبائی برگزار شد. دکتر لطیفی در این اجلاس اظهار داشت: ما اگر بخواهیم در کشور به رشد برسیم این رشد در گرو رشد سرمایه انسانی و افزایش بهره‌وری است. در این رشد، نقش دانشگاه بسیار حایز اهمیت است و ما به بهره ‌وری در دانشگاه و بهره‌وری از دانشگاه نیاز داریم. وی با اشاره به سند نظام‌نامه ارتقای بهره‌وری گفت: این سند دومین سند ملی بهره‌وری است که تدوین شده و بهره‌وری تابعی از کارایی و اثربخشی است. اثربخشی زمانی معنی پیدا می‌کند که آموزش متناسب با نیاز جامعه باشد و مشکل و مسئله ای را حل کند. در این اجلاس، آقای دکتر محمدعلی صالحی، دبیر محترم هیات نظارت و ارزیابی استان، ضمن تبیین عملکرد هیات نظارت استانی، با مسئولان مرکز نظارت و ارزیابی وزارت عتف و مدیران نظارت دانشگاه های کشور رایزنی و گفت و گو کرد.

06 07 2022

اولین جلسه کارگروه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه برگزار شد

اولین جلسه کارگروه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه در 9 صبح مورخ 1401/04/14 با حضور آقایان دکتر محمد علی صالحی، دکتر علی مرتضی پور، دکتر شاهد حسن پور، دکتر آریا باباخانی و سروش اسمعیل زاده در دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه به بررسی و شناسایی نقاط قوت، ضعف، پتانسیل ها و فرصت های موجود در دانشگاه در بخش پژوهش پرداختند. همچنین در جلسه برسیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه در خصوص شفاف سازی و الحاق مستندات، مدارک و قراردادهای پژوهشی، تاکید بر پایان نامه های تقاضا محور، حمایت از تولید محصولات مستخرج شده از پایان نامه ها و طرح های پژوهشی ، حرکت به سوی تولید دانش فنی با استفاده از ظرفیت های استانی در امور پژوهشی؛ تاکید شد. همچنین در این جلسه با تصمیم اعضای محترم کارگروه، جناب آقای دکتر شاهد حسن پور به عنوان دبیر کارگروه انتخاب گردیدند.