در راستای توانمند سازی همکاران دبیرخانه هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت استان

کارگاه توانمندسازی اعضای شبکه کارشناسان و اعضای هیأت علمی برگزار شد

09 07 2019
کد خبر : 3945006
تعداد بازدید : 116

اولین کارگاه در دوره جدید شبکه کارشناسان و اعضای هیأت علمی هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت (ناتک) استان گیلان ، روز گذشته با حضور اعضای این شبکه در سالن شورای حوزه ریاست دانشگاه گیلان برگزار شد. در این کارگاه ضمن بررسی و مرور آیین نامه ها ، کاربرگها و دستورالعملهای مربوطه شیوه های نوین بازدید از زیرنظامهای مختلف آموزش عالی استان ارائه گردید و حاضران ضمن تبادل نظر و اشتراک تجربیات با نحوه بازدید و جمع آوری داده ها و تحلیل و گزارش وضعیت آموزش عالی استان آشنا شدند.

شبکه کارشناسان و اعضای هیأت علمی ناتک استان گیلان متشکل از اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان و کارشناسان با تجربه در حوزه خدمات آموزشی و پژوهشی و نظارت و ارزیابی است که براساس آیین نامه مصوب، ذیل هیأت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت آموزش عالی استان دوره جدید فعالیت خود را از سال جاری آغاز کرده است.


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

Asset Publisher

24 01 2024

نخستین اجلاس بهره‌وری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد

نخستین اجلاس بهره‌وری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با شعار «دانشگاه نقش‌آفرین، ایران بهره‌ور» ۲۶ و ۲7 دی ماه ۱۴۰۲ با حضور دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی، دکتر میثم لطیفی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، دکتر میرسامان پیشوایی، رئیس سازمان ملی بهره‌وری، دکتر روح‌الله رازینی، رئیس مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، روسای دانشگاه‌ها و مدیران مراکز نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه های سراسر کشور در دانشگاه علامه‌ طباطبائی برگزار شد. دکتر لطیفی در این اجلاس اظهار داشت: ما اگر بخواهیم در کشور به رشد برسیم این رشد در گرو رشد سرمایه انسانی و افزایش بهره‌وری است. در این رشد، نقش دانشگاه بسیار حایز اهمیت است و ما به بهره ‌وری در دانشگاه و بهره‌وری از دانشگاه نیاز داریم. وی با اشاره به سند نظام‌نامه ارتقای بهره‌وری گفت: این سند دومین سند ملی بهره‌وری است که تدوین شده و بهره‌وری تابعی از کارایی و اثربخشی است. اثربخشی زمانی معنی پیدا می‌کند که آموزش متناسب با نیاز جامعه باشد و مشکل و مسئله ای را حل کند. در این اجلاس، آقای دکتر محمدعلی صالحی، دبیر محترم هیات نظارت و ارزیابی استان، ضمن تبیین عملکرد هیات نظارت استانی، با مسئولان مرکز نظارت و ارزیابی وزارت عتف و مدیران نظارت دانشگاه های کشور رایزنی و گفت و گو کرد.

06 07 2022

اولین جلسه کارگروه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه برگزار شد

اولین جلسه کارگروه نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت امور پژوهشی و فناوری دانشگاه در 9 صبح مورخ 1401/04/14 با حضور آقایان دکتر محمد علی صالحی، دکتر علی مرتضی پور، دکتر شاهد حسن پور، دکتر آریا باباخانی و سروش اسمعیل زاده در دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه برگزار گردید. در این جلسه به بررسی و شناسایی نقاط قوت، ضعف، پتانسیل ها و فرصت های موجود در دانشگاه در بخش پژوهش پرداختند. همچنین در جلسه برسیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه در خصوص شفاف سازی و الحاق مستندات، مدارک و قراردادهای پژوهشی، تاکید بر پایان نامه های تقاضا محور، حمایت از تولید محصولات مستخرج شده از پایان نامه ها و طرح های پژوهشی ، حرکت به سوی تولید دانش فنی با استفاده از ظرفیت های استانی در امور پژوهشی؛ تاکید شد. همچنین در این جلسه با تصمیم اعضای محترم کارگروه، جناب آقای دکتر شاهد حسن پور به عنوان دبیر کارگروه انتخاب گردیدند.